خیلی از خانم ها دوست دارن شیرینی عید خانه را خودشان تهیه کنند،مخصوصا در این ایام قرنطینه که بیکار در خانه مانده اند اما مشکل اینجاست که ممکن است شما هم مثل خیلی های دیگر با این کار آشنا نباشید.علاوه بر این ممکن است وسایل تهیه شیرینی در خانه موجود نباشد و در این روز های پایانی سال،شیرینی درست کردن کار وقت گیری باشد.به خاطر همین به دنبال چند شیرینی ساده خانگی رفتیم که بدون دردسر،فر و خیلی از وسایل شیرینی پزی،به راحتی بتوانیم در خانه درست کنیم و از هنر اشپزی خود لذت ببریم

شیرینی نخودچی بدون فر:

مواد لازم:

  • آرد نخودچی : یک لیوان
  • هل: دو عدد
  • شکر: یک لیوان
  • کره: یک لیوان

طرز تهیه:

  1. ابتدا آرد را در تابه با حرارت ملایم تفت دهید تا بوی خامی آرد گرفته شود و عطر خوبی از آرد بلند شود
  2. آرد که به این مرحله رسید از روی حرارت بردارید تا کم کم سرد شود
  3. هل  و شکر را آسیاب کنید تا به صورت پودر در بیایید؛و علت اینکه از ابتدا از هل آسیاب شده استفاده نمیکنیم این است که عطر و بوی خود را حفظ کند.
  4. کره را هم ذوب مینکنیم به طوری که داغ نباشد و وقتی آرد نخودچی تفت داده شد شکر،هل و کره را به آن اضافه میکنیم و با دست خوب مخلوط میکنیم تا به شکل خمیر در بیاید.سپس خمیر آماده شده را روی سطحی صاف که کاغذ روغنی قرار دادیم به قطر دو سانت پهن میکنیم و با قالب های دلخواه شکل میدهیم.روی آن را با کمی زعفران یا گلاب مرطوب میکنیم و با خلال پسته تزیین میکنیم  و در ظرف در دار در یخچال نگهداری میکنیم.